dodano: 1.09.2023 w kategorii:

XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 roku

1. We czwartek, 7 września pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy świętej o godz. 19.00 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie o powołania do wspólnoty franciszkańskiej.

2. W piątek, 8 września przypada 770. rocznica kanonizacji– św. Stanisława ze Szczepanowa – Biskupa i Męczennika, która odbyła się 8 września 1253 roku w Asyżu z rąk papieża Innocentego IV. W tych dniach wierni diecezji krakowskiej będą uczestniczyć w pielgrzymce dziękczynno-błagalnej do Watykanu i Asyżu, by uczcić pamięć o patronie narodowej jedności. Św. Jan Paweł II nazwał Bp. Stanisława – nauczycielem „twórczego łączenia lojalności w stosunku do Ojczyzny ziemskiej i wierności Bogu i Jego Prawu”. Chciejmy wspólnie wyrazić wdzięczność za dar św. Stanisława i przez jego orędownictwo zawierzać dobremu Bogu nasz Kościół lokalny i naszą Ojczyznę”

3. W sobotę, 9 września przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne Błogosławionej Anieli Salawy. Mszę świętą o jej kanonizację o godz. 16.30 będą celebrować Ojcowie Bernardyni. Po mszy nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.

4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.

5. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.

6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek 4 września, wspomnienie św. Róży z Viterbo, dziewicy.

W piątek, 8 września święto Narodzenia NMP.

W sobotę, 9 września święto bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl