dodano: 3.09.2022 w kategorii:

XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 roku

  1. Od dziś do końca września można oglądać na krużgankach wystawę fotografii wielkoformatowych zatytułowaną „Człowiek i wiara” autorstwa fotografów, którzy w wolnym czasie, bez wynagrodzenia dokumentują życie Kościoła, architekturę sakralną i wiarę człowieka.
  2. Od 6 do 8 września zapraszamy na Triduum ku czci bł. Anieli Salawy patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce i tercjarki przy naszej Bazylice. Kazania na mszach o godz. 16.30 będzie głosił o. Andrzej Hejnowicz OFMConv – promotor kultu bł. Anieli.
  3. W piątek, 9 września przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy. W tym dniu kończymy obchody 100-lecia śmierci bł. Anieli Salawy. Mszy świętej o godz. 10.00 będzie przewodniczył o. bp Damian Muskus OFM. Mszę świętą o jej kanonizację o godz. 16.30 będą celebrować Ojcowie Bernardyni. Po mszy nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.
  4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  5. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

We czwartek, 8 września święto Narodzenia NMP.

W piątek, 9 września święto bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!

                                                                                                                                  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl