dodano: 4.09.2021 w kategorii:

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 roku

  1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu głównym z Bazylikizostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.
  2. We czwartek, 9 września przypada rocznica urodzin i wspomnienie liturgiczne błogosławionej Anieli Salwy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która była tercjarką franciszkańską przy naszej Bazylice. Msza święta o jej kanonizację o godz. 16.30. Liturgii eucharystycznej przewodniczyć będą Ojcowie Bernardyni. Po Mszy Świętej nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.
  3. W niedzielę, 12 września o godz. 15.00 zapraszamy do kaplicy Męki Pańskiej w bazylice na koncert zespołu Noro Lim oparty na „Dzienniczku” bł. Anieli Salawy, który przybliży jej postać . Wstęp wolny. Zapraszamy.
  4. Od niedzieli 12 września w naszej Bazylice Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie Msza święta z kazaniem o godz. 16.30.
  5. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  6. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  7. Zapraszamy chłopców i mężczyzn do służby przy ołtarzu w naszej Bazylice. Na naszej stronie internetowej pl zamieściliśmy formularz zgłoszeniowy do Liturgicznej Służby Ołtarza. Opiekunem grupy będzie br. Piotr Kantorski, u niego też można uzyskać informacje szczegółowe. Spotkanie organizacyjne planujemy na koniec września i początek października.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 7 września modlimy się o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

We środę, 8 września święto Narodzenia NMP.

We czwartek, 9 września wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl