dodano: 11.09.2021 w kategorii:

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 roku

  1. 5 września br. Caritas Polska przeprowadziła zbiórkę środków na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie działań Caritas w Pakistanie i Iranie oraz na potrzeby uchodźców przebywających już w Polsce. W Polsce Caritas prowadzi obecnie 3 Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Szczecinie, Kaliszu i Warszawie. Zapewniają one systematyczną pomoc w zakresie integracji międzykulturowej, doradztwa zawodowego, pomoc psychologiczną, prawną, zajęcia w świetlicach, pakiety edukacyjne. W ubiegłą niedzielę przy naszej Bazylice zebraliśmy do puszek na ten cel 1780 zł. Wszystkim, którzy wsparli akcję składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Od dziś rozpoczynamy w Bazylice Triduum ku czci Matki Bożej Bolesnej. Codziennie Msza święta z kazaniem o godz. 16.30.
  3. We wtorek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 9.00 w Kaplicy Męki Pańskiej Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo z procesją jerozolimską.
  4. W środę, 15 września w naszej Bazylice uroczystość Matki Bożej Bolesnej. Mszy świętej odpustowej o godz. 16.30 przewodniczą Ojcowie Reformaci. Zapraszamy.
  5. W niedzielę 19 września kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po mszy o godz. 16.30 procesja do siedmiu ołtarzy. Nabożeństwo poprowadzi o.Tadeusz Jacek nowy duszpasterz Bractwa Matki Bożej Bolesnej.
  6. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  7. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We środę, 15 września Uroczystość NMP Bolesnej.

We czwartek, 16 września wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

W piątek, 17 września święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

W sobotę, 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!   Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl