dodano: 16.10.2021 w kategorii:

XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021 roku

  1. Dziś zapowiadana w ubiegłą niedzielę druga edycja wydarzenia Góra Miłosierdzia, odbywającego się pod hasłem: „Droga”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 19.00 w Bazylice, po mszy konferencja, uwielbienie i agapa.
  2. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  3. W środę, 20 października o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci bł. męczenników Zbigniewa i Michała w kaplicy Męki Pańskiej.
  4. We czwartek, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej i dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy świętej o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry bł. Jakuba.
  5. W piątek, 22 października wspomnienie św. Jan Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 16.30 różaniec oraz litania do św. Jana Pawła II przy ołtarzu świętego.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
  7. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 18 października święto św. Łukasza,  Ewangelisty.

We środę, 20 października uroczystość św. Jana Kantego prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.

We czwartek, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

W piątek, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W sobotę, 23 października wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Królowej Różańca Świętego. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl