dodano: 17.09.2022 w kategorii:

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 roku

  1. Dziś niedziela Środków Społecznego Przekazu pamiętajmy w modlitwie o dziennikarzach i wszystkich osobach odpowiedzialnych za przekazywanie informacji, aby czynili to zgodnie z własnym sumieniem i zasadami dziennikarskiej rzetelności.
  2. Dziś, we wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona młodzieży przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy.
  3. Również dziś kwartalne Dróżki ku czci Matki Bożej Bolesnej. Po mszy o godz. 16.30 procesja do siedmiu ołtarzy. Nabożeństwo poprowadzi Piotr Cuber OFMConv
  4. Przez cały miesiąc wrzesień po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  5. We wrześniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od. 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 19 września święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera.

We wtorek, 20 września wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich.

W środę, 21 września święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (w tym dniu modlimy się o kanonizację bł. Jakuba Strzemię).

We czwartek, 22 września wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy, współzałożycielki zgromadzenia ss. Albertynek.

W piątek, 23 września wspomnienie św. Ojca Pio prezbitera.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl