dodano: 23.09.2023 w kategorii:

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2023 roku

  1. Do końca miesiąca września po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  2. W tym tygodniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  3. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi o. Michał Mordziałek OFMConv z naszej wspólnoty klasztornej.
  4. W niedzielę 1 października wraz z Fundacją „Brat Słońce” zapraszamy na 12 edycję Dnia św. Franciszka. W tym roku będziemy świętować ten dzień w formie pikniku rodzinnego pod hasłem: “Rodzina to Pełnia”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11:00 w naszej Bazylice. W Programie koncerty, animacje i zabawy dla dzieci, dla rodziców przygotowano panel wykładowy o komunikacji w rodzinie. Zapraszamy!
  5. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 25 września wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.

W środę, 27 września wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

W czwartek, 28 września wspomnienie św. Wacława męczennika.

W piątek, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę, 30 września wspomnienie św. Hieronima prezbitera.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem! Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl