dodano: 29.09.2023 w kategorii:

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2023 roku

  1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na edycję Dnia św. Franciszka. Po Mszy świętej o godz. 11.00 na placu przed Bazyliką zapraszamy na koncerty, animacje i zabawy dla dzieci, zaś dla rodziców w Auli bł. Jakuba przygotowano panel wykładowy o komunikacji w rodzinie. Temat tegorocznego spotkania: Rodzina to pełnia.
  2. W dniach od 1 do 3 października przeżywamy w naszej Bazylice triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na Msze święte o godz. 16.30. Kazania głosi o.Michał Mordziałek OFMConv.
  3. We wtorek, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. Jest to wyjątkowe nabożeństwo sprawowane tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  4. W środę, 4 października obchodzimy uroczystość św. Franciszka, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Mszy świętej o godz. 16.30 przewodniczyć będą i kazanie wygłoszą Ojcowie Karmelici z klasztoru na Piasku. O godz. 20.00 uroczyste Nieszpory. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W niedzielę, 8 października w naszej Bazylice, po przerwie wakacyjnej, wznawiamy Msze święte w języku hiszpańskim. Będą one odprawiane w drugą niedzielę każdego miesiąca od października do czerwca o godz. 14.30. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich uczestników na spotkanie do sali św. Maksymiliana.
  6. Również w niedzielę 8 października Mszą świętą o g. 19.00 uroczyście rozpoczniemy nowy rok w naszym Franciszkańskim duszpasterstwie akademickim „Mrowisko”. Po Eucharystii w sali św. Eligiusza odbędzie się prezentacja duszpasterstwa oraz grup post akademickich. Serdecznie zapraszamy studentów oraz osoby w wieku około studenckim.
  7. Od poniedziałku 2 października spowiedź od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  8. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 2 października wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W środę, 4 października uroczystość św. Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów.

W czwartek, 5 października wspomnienie św. Faustyny, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 7 października wspomnienie NMP Różańcowej

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl