dodano: 24.09.2022 w kategorii:

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 roku

  1. Zapraszamy na VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który w dniu dzisiejszym przejdzie ulicami Krakowa. Hasło tegorocznego marszu: „Dziecko w sercu Krakowa”. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na Placu Matejki, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku Rynku Głównego. Na zakończenie marszu ok. godz. 13.00 na placu przy naszej Bazylice koncert Lidii Jazgar i Ryszarda Brączka.
  2. Do końca miesiąca września po Mszy świętej o godz. 16.30 koronka o Siedmiu Boleściach Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  3. W tym tygodniu z sakramentu pojednania można skorzystać w godzinach od 6.00 do 10.00 i od 16.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  4. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  5. W dniach od 1 do 3 października będziemy przeżywać triduum modlitw przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Msza święta z kazaniem o godz. 16.30. Słowo Boże głosi  o. Andrzej Prugar OFMConv.
  6. W przyszłą niedzielę 2 października zapraszamy na Dzień św. Franciszka. Na rozpoczęcie o godz. 11.00 Msza święta w Bazylice, po niej w Auli bł. Jakuba wykłady, koncerty i zabawy. Temat tegorocznego spotkania: Ochrona powietrza. Szczegóły na plakatach.
  7. Działający przy naszej Bazylice Chór Cecyliański zaprasza wszystkich mężczyzn kochających śpiew do zasilenia jego szeregów Znajomość nut nie jest wymagana. Zapraszamy w piątki o godz. 17.00 do sali prób. Chór w przyszłym roku będzie obchodził 100-lecie swojego istnienia.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W środę, 28 września wspomnienie św. Wacława męczennika.

W czwartek, 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek, 30 września wspomnienie św. Hieronima prezbitera.

W sobotę, 1 października wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Pan niech Was obdarzy pokojem!    Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl