dodano: 1.10.2022 w kategorii:

XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2022 roku

  1. Dziś zapraszamy na Dzień św. Franciszka. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w Auli bł. Jakuba odbędą się wykłady, koncerty i zabawy. Temat tegorocznego spotkania: Ochrona powietrza. Szczegóły na plakatach.
  2. W dniach od 1 do 3 października przeżywamy w naszej Bazylice triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na Msze święte o godz. 16.30. Kazania głosi o.Andrzej Prugar OFMConv.
  3. W poniedziałek, 3 października po Mszy świętej o godz. 16.30 nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. Jest to wyjątkowe nabożeństwo sprawowane tylko raz w roku. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  4. We wtorek, 4 października obchodzimy uroczystość św. Franciszka, założyciela naszego Zakonu i patrona tej Bazyliki. Na Mszy świętej o godz. 11.00 czterech braci z naszego seminarium złoży wieczyste śluby zakonne. Polecamy ich Waszej modlitwie. Mszy świętej o godz. 16.30 przewodniczyć będą i kazanie wygłoszą Ojcowie Karmelici z klasztoru na Piasku. O godz. 20.00 uroczyste Nieszpory celebrowane razem z dominikanami. W tym dniu w Bazylice z racji patronalnej uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. W niedzielę, 9 października w naszej Bazylice, po przerwie wakacyjnej, wznawiamy Msze święte w języku hiszpańskim. Będą one odprawiane w drugą niedzielę każdego miesiąca o godz. 14.30. Od godz. 14.00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich uczestników na spotkanie do sali św. Maksymiliana.
  6. Rozpoczął się rok akademicki. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko” zaprasza studentów na spotkania w każdy wtorek. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 19.00, a po niej spotkania z ciekawymi gośćmi, konferencje, dyskusje i inne interesujące propozycje dla studentó
  7. Comunita Maria Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej wraz ze swoim duszpasterzem o. Piotrem Gryźcem OFMConv zaprasza na seminarium Nowego Życia, które rozpocznie się we czwartek 13 października 2022 r. o godz. 19:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć odnowy swojego życia przez doświadczenie Bożej obecności. Szczegóły na plakatach, na stronie facebookowej wspólnoty oraz na stronie Bazyliki.
  8. Od poniedziałku 3 października spowiedź od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30, a w niedzielę podczas każdej Mszy świętej.
  9. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 4 października uroczystość św. Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów.

W środę, 5 października wspomnienie św. Faustyny, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia.

W piątek, 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl