dodano: 2.10.2021 w kategorii:

XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021 roku

 1. Dziś trzeci dzień triduum przed uroczystością św. Franciszka. O 16.30 Msza święta z kazaniem. Bezpośrednio po mszy nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 2. W poniedziałek, 4 października w naszej Bazylice obchodzimy odpust św. Franciszka z Asyżu. Sumie odpustowej o godz. 16.30 będą przewodniczyć Ojcowie Karmelici. Z racji patronalnej uroczystości, przez cały dzień w Bazylice będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Również w poniedziałek o godz. 11.00 pięciu braci z naszego seminarium złoży swoje śluby wieczyste. Polecamy ich Waszej modlitwie.
 4. Rok 2021 w Małopolsce ogłoszony jest rokiem św. Maksymiliana Kolbe w 80. rocznicę Jego męczeńskiej śmierci. Na zakończenie roku Kolbiańskiego, w piątek 8 października o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej. W programie Requiem A. Mozarta. W związku z koncertem w tym dniu Msza święta o godz. 16.30 zostanie odprawiona w kaplicy Matki Bożej Bolesnej, Mszy świętych o godz. 18.00 i 19.00 nie będzie.
 5. Z kolei w sobotę, 9 października zapraszamy na godz. 16.30 na Mszę świętą dziękczynną za osobę św. Maksymiliana, której będzie przewodniczył J.E. ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 6. W niedzielę, 10 października w naszej Bazylice kazania misyjne będzie głosił o. Bogusław Dąbrowski, który ponad 19 lat pracował na misji w Ugandzie. Po mszach będzie rozprowadzał swoją najnowszą książkę pt. „Oddech Słońca” z której dochód jest przeznaczony na rozwój franciszkańskiej misji w Ugandzie. O godzinie 17.30 w auli bł. Jakuba odbędzie się spotkanie z autorem.
 7. Również w niedzielę z okazji Dnia Papieskiego po mszach o godz. 9.30, 11.00, 12.00 i 16.30 wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą zbierać ofiary na potrzeby fundacji.
 8. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy w naszej Bazylice Msze święte w języku hiszpańskim, które będą odprawiane w każdą drugą niedzielę miesiąca o 14:30. Od godz. 14:00 możliwość spowiedzi w tym języku. Najbliższa Msza święta po hiszpańsku 10 października. Po Mszy świętej spotkanie w salce katechetycznej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy św. o godz. 16.30.
 10. Od października spowiedź w dni powszednie od godz. 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30.
 11. Osoby związane ze scholą franciszkańską posługującą na niedzielnych „11tkach” oraz “19tkach” zapraszamy na warsztaty w piątek 8 października w godz. 18.00-21.00 do Auli bł. Jakuba. W programie chwila na integrację, refleksję nad muzyką w liturgii oraz nauka śpiewu. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze służbą poprzez śpiew. 
 12. Zapraszamy chłopców, mężczyzn, ojców z synami do grupy ministrantów. Zapisy poprzez formularz dostępny na naszej stroni internetowe lub u br. Piotra Kantorskiego. 
 13. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu, duchowość franciszkańska oraz praktyczne i twórcze korzystanie z jego mądrości życiowej. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty w godz. od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 14. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 4 października Uroczystość św. Franciszka z Asyżu.

We wtorek, 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

We czwartek, 7 października wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

W sobotę, 9 października święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl