dodano: 7.10.2023 w kategorii:

XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2023 roku

  1. Dziś obchodzimy rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana M. Kolbego, franciszkanina, męczennika Auschwitz, który mieszkał i pracował w tutejszym klasztorze w latach 1919 – 1922.
  2. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy w naszej Bazylice msze w języku hiszpańskim. O godz. 14.30 przy ołtarzu głównym Msza święta. Od godz. 14:00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w salce św. Maksymiliana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  3. Również dzisiaj Mszą świętą o g. 19.00 uroczyście rozpoczniemy nowy rok w naszym Franciszkańskim duszpasterstwie akademickim „Mrowisko”. Po Eucharystii w sali św. Eligiusza odbędzie się prezentacja duszpasterstwa oraz grup post akademickich. Serdecznie zapraszamy studentów oraz osoby w wieku około studenckim.
  4. W poniedziałek, 9 października podczas Mszy świętej o godz. 16.30 będziemy się modlić o kanonizację bł. Anieli Salawy. Po mszy nabożeństwo przy grobie Błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.
  5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 9 października wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W piątek, 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Królowej Różańca Świętego. Pan niech Was obdarzy pokojem.

Franciszkanie

 

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl