dodano: 13.10.2023 w kategorii:

XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2023 roku

  1. Dziś w Kościele przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po mszach o godz. 9.30, 11.00, 12.00, 16.30 i 19.00 wolontariusze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą zbierać ofiary na stypendia dla podopiecznych fundacji.
  2. W środę, 18 października o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci bł. męczenników Zbigniewa i Michała.
  3. W sobotę, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej prowincji zakonnej i dzień modlitw o jego kanonizację. Różaniec po Mszy świętej o godz. 16.30 zostanie połączony z nabożeństwem mitry bł. Jakuba.
  4. W niedzielę, 22 października Uroczystość św. Jan Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 16.30 różaniec oraz litania do św. Jana Pawła II przy ołtarzu świętego papieża.
  5. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  6. Studentów oraz osoby w wieku około studenckim zapraszamy do udziału w ewangelizacyjnym kursie Alpha. Kurs obejmuje 10 spotkań rozwijających tematykę podstawowych prawd wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki o g. 19.00 w sali św. Eligiusza. Zgłoszenia i inne informacje znajdziecie na profilach społecznościowych wspólnoty Koinonia i Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Mrowisko.
  7. Wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 katechez pomocnych w odkrywaniu wiary i daru Chrztu Świętego. Spotkania będą się odbywały w środy i niedziele, począwszy od 25 października o godz. 19.45 w Sali Włoskiej.
  8. Stowarzyszenie „Chór Cecyliański” serdecznie zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 100-lecia istnienia. Koncert odbędzie się 21 października 2023 r. o godzinie 17:00 w Auli bł. Jakuba (wejście od Plant). Podczas koncertu będzie można usłyszeć światowej sławy sopranistkę Elżbietę Towarnicką, Jadwigę Pawlak – flet, Izabelę Kochańską-Półtorak – fortepian, Krakowski Chór Akademicki UJ, Orkiestrę smyczkową z Bochni oraz Chór Cecyliański, za pulpitem dyrygenckim stanie Tomasz Półtorak a koncert poprowadzi Jerzy Górecki.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
  10. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W wtorek, 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W środę, 18 października święto św. Łukasza,  Ewangelisty.

We czwartek, 19 października wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera.

W piątek 20 października uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej.

W sobotę, 21 października święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa, patrona krakowskiej prowincji franciszkanów.

W niedzielę, 22 października uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona województwa małopolskiego.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl