dodano: 8.10.2022 w kategorii:

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 roku

  1. Dziś przypada rocznica kanonizacji św. Maksymiliana M. Kolbego, franciszkanina, męczennika Auschwitz, który mieszkał i pracował w tutejszym klasztorze w latach 1919 – 1922. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za osobę św. Maksymiliana dziś na godz. 16.30.
  2. Również dziś po wakacyjnej przerwie wznawiamy w naszej Bazylice msze w języku hiszpańskim. O godz. 14.30 w Kaplicy Matki Bożej Msza święta. Od godz. 14:00 możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w salce św. Maksymiliana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  3. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik po Mszy świętej o godz. 16.30.
  4. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko” zaprasza studentów na spotkania w każdy wtorek. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 19.00, a po niej spotkania z ciekawymi gośćmi, konferencje, dyskusje i inne interesujące propozycje dla studentów.
  5. Comunita Maria Wspólnota Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej wraz ze swoim duszpasterzem o. Piotrem Gryźcem OFMConv zaprasza na seminarium Nowego Życia, które rozpocznie się we czwartek 13 października 2022 r. o godz. 19:00 w Auli bł. Jakuba. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć odnowy życia przez doświadczenie Bożej obecności. 
  6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Cykl spotkań obejmuje osiem bloków tematycznych. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty od 10.00 do 14.15 przy ul. Franciszkańskiej 4. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We czwartek, 13 października wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W sobotę, 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Królowej Różańca Świętego. Pan niech Was obdarzy pokojem.

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl