dodano: 24.10.2022 w kategorii:

XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2022 roku

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach, szczególnie o franciszkanach z krakowskiej prowincji, którzy pracują na misjach w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.
  2. Nabożeństwa różańcowe do końca października po Mszy świętej o godz. 16.30.
  3. W ubiegłą niedzielę stypendyści Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierali ofiary na fundusz uzdolnionej młodzieży. Zebrano 2412 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  4. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii.
  5. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko” zaprasza studentów na spotkania w każdy wtorek. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 19.00, a po niej spotkanie.
  6. Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów, adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Cykl spotkań obejmuje osiem bloków tematycznych. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  7. Począwszy od 24 października br. w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w Sali Włoskiej przy naszej Bazylice będą się odbywać katechezy neokatechumenalne dla dorosłych, młodzieży i małżeństw. Jest to cykl spotkań mających na celu pogłębienie osobistej wiary i danie odpowiedzi na problemy nurtujące współczesnego człowieka. Według zaleceń św. Jana Pawła II, neokatechumenat ma być drogą do odkrywania i pogłębiania wiary chrześcijańskiej we wspólnocie Kościoł Przed błogosławieństwem kilka słów na ten temat powiedzą bracia ze wspólnot spotykający się przy naszej bazylice. Serdecznie zapraszamy.
  8. Franciszkańska Fundacja Brat Słońce zaprasza na bezpłatne szkolenie dla wolontariuszy, którzy chcą pomagać uchodźcom z Ukrainy. Od listopada do grudnia odbędzie się 8 spotkań tematycznych dot.: pomocy w załatwianiu spraw urzędowych; warsztatów psychologicznych z zakresu komunikacji z osobami po traumie konfliktu zbrojnego; nauki podstaw języka ukraińskiego. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 października. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej bratslonce.pl oraz na Facebooku Fundacji.
  9. Z kalendarza liturgicznego:

We środę, 26 października wspomnienie bł. Bonawentury z Potenzy.

W piątek, 28 października święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Niech Pan obdarzy Was pokojem.  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl