dodano: 28.10.2023 w kategorii:

XXX Niedziela Zwykła – 29 października 2023 roku

  1. We wtorek kończy się miesiąc październik. Po Mszy świętej o godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe.
  2. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice w porządku niedzielnym. Po mszy o godz. 16.30 procesja po krużgankach z modlitwami za zmarłych.
  3. We czwartek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Po Mszy świętej o godz. 16.30 procesja po krużgankach z modlitwami za zmarłych.
  4. W piątek, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę świętą. Po mszy o godz. 16.30 procesja po krużgankach z modlitwami za zmarłych.
  5. W sobotę, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza,
  6. Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po mszy o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  8. Studentów oraz osoby w wieku około studenckim zapraszamy do udziału w ewangelizacyjnym kursie Alpha. Kurs obejmuje 10 spotkań rozwijających tematykę podstawowych prawd wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali św. Eligiusza.
  9. Wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej zapraszamy na cykl 15 katechez pomocnych w odkrywaniu wiary i daru Chrztu Świętego. Spotkania odbywają się w środy i niedziele o godz. 19.45 w Sali Włoskiej.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl