dodano: 29.10.2022 w kategorii:

XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022 roku

  1. Jutro kończy się miesiąc październik. Po Mszy świętej o godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe.
  2. We wtorek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice w porządku niedzielnym. Po mszy o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  3. W środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny. Po Mszy świętej o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  4. We czwartek, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę świętą. Po mszy o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  5. W piątek, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza,
  6. Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po mszy o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  8. Począwszy od 24 października w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w Kaplicy Włoskiej (wejście przez Krużganki) odbywają się katechezy neokatechumenalne dla dorosłych, młodzieży, małżeństw i osób samotnych. Jest to cykl spotkań mających na celu pogłębienie osobistej wiary i danie odpowiedzi na problemy nurtujące współczesnego człowieka. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach. Informacje na banerach przy wejściach.
  9. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Mrowisko” zaprasza studentów na spotkania w każdy wtorek. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 19.00, a po niej spotkanie.

Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza do udziału w zajęciach Szkoły Duchowości Franciszkańskiej. Jest to roczny cykl wykładów adresowanych do wszystkich, których pasjonuje postać św. Franciszka z Asyżu oraz duchowość franciszkańska. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, w soboty od 10.00 do 14.15. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl