dodano: 29.10.2021 w kategorii:

XXXI Niedziela Zwykła – 31 października 2021 roku

  1. Dziś kończy się miesiąc październik. Po Mszy świętej o godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe.
  2. W poniedziałek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej Bazylice w porządku niedzielnym. Po mszy o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  3. We wtorek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Po Mszy świętej o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  4. We środę, 3 listopada w zakonach franciszkańskich wspomnienie Zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym dniu każdy kapłan Zakonu w tej właśnie intencji sprawuje jedną Mszę świętą. Po mszy o godz. 16.30 procesja z modlitwami za zmarłych.
  5. Listopad to czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Karty wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach. Czytelnie wypełnione można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej lub w zakrystii. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą odprawiane od 4 do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30, natomiast Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach będzie sprawowana w każdy piątek listopada o godz. 16.30.
  6. W związku z trwającym okresem pandemii Penitencjaria Apostolska wydała dekret wydłużający na cały miesiąc listopad możliwość zyskania odpustu za zmarłych, który można uzyskać modląc się za zmarłych. Szczegóły mozna znaleźć na naszej stronie internetowej.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na mszy o godz. 19.00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 10.30 i od 15.00 do 19.30. W pierwszą sobotę po mszy o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.

We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

We środę, 3 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego.

We czwartek, 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Pan niech Was obdarzy pokojem!                                        

Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl