dodano: 3.11.2023 w kategorii:

XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2023 roku

  1. We czwartek, 9 listopada o 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  2. W sobotę, 11 listopada Święto Niepodległości. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy o zgodę i pokój między Polakami. Módlmy się też za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny i za Jej wolność oddali swoje życie. 
  3. Do 28 listopada po Mszy świętej o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza święta w ich intencji.
  4. W przyszłą niedzielę 12 listopada o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w sali św. Maksymiliana.
  5. Studentów oraz osoby w wieku około studenckim zapraszamy do udziału w ewangelizacyjnym kursie Alpha. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w sali św. Eligiusza.
  6. Katechiści Drogi Neokatechumenalnej zapraszają na cykl 15 katechez pomocnych w odkrywaniu wiary i daru Chrztu Świętego. Spotkania odbywają się w środy i niedziele o godz. 19.45 w Sali Włoskiej.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 6 listopada wspomnienie błogosławionych męczenników franciszkańskich Alfonsa Lopeza, prezbitera i towarzyszy.

W środę, 8 listopada wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera i franciszkanina, obrońcy prawdy o Niepokalanym Poczęciu NMP.

We czwartek, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W piątek, 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W sobotę, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl