dodano: 10.11.2023 w kategorii:

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2023 roku

  1. Dzisiaj o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w sali św. Maksymiliana.
  2. We środę, 15 listopada o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała.
  3. We czwartek 16 listopada rozpoczynamy triduum przed świętem bł. Salomei. Kazania w czasie Mszy świętych o 16.30 podczas triduum będzie głosił Andrzej Prugar OFMConv z naszej wspólnoty. Zapraszamy.
  4. W piątek 17 listopada zapraszamy na godz. 17.30 do Auli błogosławionego Jakuba Strzemię na projekcję filmu: “Z nadmiaru Miłości”. Film w reżyserii ks. Krzysztofa Gryza opowiada o życiu i duchowości bł. Anieli Salawy, polskiej mistyczki i patronki FZŚ, której doczesne szczątki spoczywają w kaplicy Męki Pańskiej przy naszej Bazylice.
  5. W niedzielę 19 listopada święto bł. Salomei. O godz. 12.00 Msza święta, której będą przewodniczyć Bracia Kapucyni z ul. Loretańskiej, po niej nabożeństwo przy Grobie bł. Salomei i błogosławieństwo relikwiami.
  6. Również w niedzielę 19 listopada z inspiracji Ojca Świętego Franciszka już po raz siódmy będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Księgi Tobiasza „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4,7). Informacje szczegółowe o wydarzeniach przygotowanych z tej okazji przez Krakowski Caritas można znaleźć na plakatach. Przy naszej Bazylice po Mszach świętych będzie zorganizowana do puszek zbiórka na działalność grup charytatywnych w archidiecezji.
  7. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza święta w ich intencji.
  8. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 13 listopada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich.

We wtorek, 14 listopada wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelica i towarzyszy.

W środę, 15 listopada wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona franciszkańskich braci zakonnych.

W piątek, 17 listopada święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ.

W sobotę, 18 listopad wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl