dodano: 5.11.2022 w kategorii:

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 roku

  1. We środę, 9 listopada o 16.30 Msza święta o kanonizację bł. Anieli Salawy.
  2. W piątek, 11 listopada Święto Niepodległości. W modlitwach dziękujmy Bogu za dar wolności i prośmy o zgodę, pokój i dobro między Polakami. Módlmy się też za zmarłych, którzy w służbie Ojczyzny i za Jej wolność oddali swoje życie. W tym dniu abp. Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.
  3. W niedzielę 13 listopada z inspiracji Ojca Świętego Franciszka już po raz szósty będziemy przeżywać Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Ewangelii św. Marka „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor 8, 9). Informacje szczegółowe o wydarzeniach przygotowanych z tej okazji przez Krakowski Caritas można znaleźć na plakatach. Przy naszej Bazylice po Mszach świętych będzie zorganizowana do puszek zbiórka na działalność grup charytatywnych w archidiecezji.
  4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza święta w języku hiszpańskim. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w sali św. Maksymiliana.
  5. Do 28 listopada po Mszy świętej o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza święta w ich intencji.
  6. Od 24 października w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.30 w Kaplicy Włoskiej (wejście przez Krużganki) odbywają się katechezy neokatechumenalne dla dorosłych, młodzieży, małżeństw i osób samotnych. Jest to cykl spotkań mających na celu pogłębienie osobistej wiary. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach. Informacje na banerach przy wejściach.
  7. Z kalendarza liturgicznego:

We wtorek, 8 listopada wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera i franciszkanina, obrońcy prawdy o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W środę, 9 listopada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We czwartek, 10 listopada wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W piątek, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

W sobotę, 12 listopada wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie                                                                         

                                                                                                                   

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl