dodano: 12.11.2022 w kategorii:

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 roku

  1. Z inicjatywy papieża Franciszka dziś w Kościele po raz szósty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji Dnia Ubogich są słowa z Ewangelii św. Marka „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor 8, 9). Informacje o wydarzeniach przygotowanych z tej okazji przez Krakowski Caritas można znaleźć na plakatach. Po mszach przy wyjściu z Bazyliki zbiórka do puszek na działalność grup charytatywnych w Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Dzisiaj o godz. 14.30 w kaplicy Matki Bożej Bolesnej Msza święta po hiszpańsku. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi w tym języku. Po mszy spotkanie w sali św. Maksymiliana.
  3. We środę, 16 listopada o godz. 16.00 różaniec w intencji misji, a następnie o godz. 16.30 Msza święta wotywna ku czci ogosławionych męczenników Zbigniewa i Michała. W tym dniu rozpoczynamy również triduum przed świętem bł. Salomei. Kazania w czasie Mszy świętych o 16.30 podczas triduum będzie głosił o.Piotr Bielenin OFMConv z naszej wspólnoty. Zapraszamy.
  4. W sobotę 19 listopada święto bł. Salomei. O godz. 16.30 Msza święta, której będą przewodniczyć Bracia Kapucyni z ul. Loretańskiej, po niej nabożeństwo przy Grobie    bł. Salomei i błogosławieństwo relikwiami.
  5. Do 28 listopada po Mszy św. o godz. 16.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach, natomiast w każdy piątek listopada o godz. 16.30 sprawowana jest Msza święta w ich intencji.
  6. Z kalendarza liturgicznego:

W poniedziałek, 14 listopada wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelica i towarzyszy.

We wtorek, 15 listopada wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona franciszkańskich braci zakonnych.

We czwartek, 17 listopada święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ.

W piątek, 18 listopad wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W sobotę, 19 listopada święto bł. Salomei, dziewicy, pierwszej polskiej klaryski.

W niedzielę, 20 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Pan niech Was obdarzy pokojem!  Franciszkanie

Nasi darczyńcy

Copyright © 2015 Franciszkanska.pl
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl